זמנית האתר בבנייה

סוגי וילון

סוגי וילון – רומאי, אוסטרי, גלילה, בד, האפלה

וילון רומאי
מורכב ממנגנון משיכה או מנגנון שרשרת (מומלץ) והוא מתרומם כלפי מעלה, בעת סגירת הוילון נוצרים כפלים רחבים (כמו “פליסה”) המוסיפים שיק לוילון,כשהוא פתוח הוא נפרש מלמעלה למטה. אצלנו בדן טקס ניתן להזמין סוגי וילון שונים כמו את הוילון הרומאי, בכל בד ממגוון הבדים הגדול אשר ברשותנו, קיימת אפשרות לקשט את הוילון בפסי קישוט או בעיטור של פס חרוזים או גדילים לפי רצון הלקוח. קיימת גם אפשרות להפעיל את הוילון באמצעות מנגנון חשמלי עם או בלי שלט אלחוטי.

וילון בד
וילונות הבד הינם הוילונות הנפוצים ביותר כאשר הם נחלקים למספר סוגים על פי סוג תפירתם כמו תפירת קפלים (פלדים), תפירת טבעות (רינגים), תפירת סרט כיווץ, תפירת לולאות בד ותפירת שכבות .כאשר תופרים את הוילון משתי שכבות ניתן לאסוף את הבדים בצורות שונות ועל ידי כך ליצור עצוב אחר בכל פעם, אשר משנה את האווירה ומוסיף נופך חדש לוילון.

את וילונות הבד ניתן להרכיב על מסילות מתכת צמוד לתקרה או נמוך יותר לפי הנחוץ או לפי החלטת המעצב,כן קיימת אפשרות להרכיב את הוילון על מוטות מפורזלים מעוצבים אשר מוסיפים חן ויופי לוילון במידה והוילון תפור בשיטת הטבעות (רינגים), או בשיטת לולאות בד, בקצות המוטות ניתן להוסיף סופיות מעוצבות בדגמים שונים, כאשר הסופיות בשילוב המוט יוצרים יחד עיצוב יוצא דופן לוילון.

את וילונות הבד ניתן לעצב בצורות שונות, המעצב יכול לבטא את יכולותיו בבד ולהוציא מתחת ידו עיצובים מרשימים ביותר, ניתן לשלב מספר בדים בוילון ומספר טקסטורות שונות גם יחד, כמו כן לשלב מספר סגנונות תפירה, יש הבוחרים להוסיף עיטורי חבלים,חרוזים, גדילים ועוד גימורים שונים לקצות הבד למטה או בצדדים.

וילון האפלה
וילונות אלו באים להחליף את התריסים, במקומות בהם לא מורכב תריס, הוילונות מיוצרים מבדים מיוחדים האוטמים את כניסת האור, קיימים מספר סוגים של בדי האפלה: בדים בצבעים אחידים ובדים מודפסים, חלק מהבדים נוקשים מעט וחלק רכים וגולשים, כל בד והמטרה אליה הוא מיועד, תפקיד מעצב הוילונות להתאים את הבד הנכון לפי היעוד של הוילון.

וילון אוסטרי
קיימים גם וילונות בדגם אוסטרי, אשר נראים כגלים המכווצים במספר מקומות לאורכם ומזכירים בצורתם, את עליית המסך באולמות האופרה והתיאטרון.

וילון גלילה
נקרא כך מאחר ופתיחתו או סגירתו נעשית, תוך כדי גלגולו וניתן לקבוע את עצירתו בכל שלב שהוא ,את המנגנון ניתן להפעיל ידנית או באמצעות מנוע חשמלי.וילונות גלילה ניתן להשיג במבחר בדים בטקסטורות שונות, בצבעים אחידים או בהדפסים שונים (גם בדוגמאות לילדים) כולל בדי האפלה.

לוגו של וואטסאפ שלח הודעה בווצאפ