זמנית האתר בבנייה

עיצוב וילונות

עיצוב וילונות זה אומנות לכל דבר

עיצוב וילונות משלב ידע עיצובי עם ידע מקצועי בנושא הצללה

לוילונות יש שימוש פונקציונאלי כמו גם שימוש דקורטיבי. לכן, עיצוב וילונות מצריך ידע והבנה הן בצד העיצובי והן בזה הפרקטי. לפניכם התורה על רגל אחת.

עוד לפני שמדברים על עיצוב
החוק הראשון בתחום של עיצוב וילונות הוא לזכור כי מטרתו הראשונה של הוילון היא להצל על הבית ולסנן את כמות החום והאור החודרים מבעד לחלונות. בשל כך, הפרקטיות משחקת תפקיד מרכזי בתהליך הבחירה והעיצוב של וילונות. עיצוב וילונות פרקטיים יספק מענה על מספר צרכים, ביניהם החשכה או הצללה מפני אור וחום השמש, הסתרה והקנייה שלפרטיות, הפרדה בין חללים ועוד.

לאחר שמבררים מהו הצורך מאחורי הוילון, אפשר לבחור את סוג הוילון המתאים. קיימים סוגים רבים של וילונות, ביניהם וילונות גלילה, וילונות רומאיים, וילונות האפלה ועוד ועוד. בחירת סוג הוילון תלויה במידת ההצללה הנחוצה והרצויה על ידי הלקוח. עיצוב וילונות שנעשה בצורה נכונה מתאים לתנאים הקיימים בשטח, אבל חייב לענות גם על רצונותיו של הלקוח.

על טעם ועל ריח
עיצוב וילונות הוא חלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב הכולל של הבית. לאחר שעומדים על ההיבט הפרקטי, חשוב להתאים את הוילון לעיצוב הכולל של הבית, לצבעים השולטים בו, לקו העיצובי הנבחר (מודרני, קלאסי, כפרי וכן הלאה). כמובן, שחשוב לקחת בחשבון גם את טעמו האישי של הלקוח, שכן בסופו של יום הוא נשאר לגור עם הוילונות בעוד אנחנו ממשיכים הלאה אל הפרויקט הבא.

בעת עיצוב וילונות יש להתייעץ עם הלקוח בנוגע להעדפותיו על מנת ליצור התאמה גבוהה ככל הניתן בין אלו לבין הידע העיצובי של מעצב הוילונות. במידה ובפרויקט משולב אדריכל או מעצב פנים, חשוב להתייעץ איתם בנוגע לחזונם הכללי לפיו תכננו את הבית. רק לאחר הבנת החזון והקונספט שהנחה אותם בעת עבודתם ניתן יהיה לעצב וילונות שישלימו ויתחברו עם המראה העיצובי של הבית, כמו גם יעניקו לבית את האווירה שניסה האדריכל או מעצב הפנים להשיג בעיצוב.

שאלה של תקציב
שיקול נוסף שנלקח בחשבון בעת עיצוב וילונות הוא התקציב שעומד לרשות הלקוח. אמנם עיצוב וילונות מבדים איכותיים ועמידים הינו דבר שעולה כסף, אך חשוב להבין כי בתהליך העיצוב ישנן לא מעט החלטות שמשפיעות על המחיר הסופי. בחירת מנגנון ההפעלה היא דוגמא מעולה לכך. כיום, ניתן להסיט ולפתוח וילונות באמצעות מנגנון הפעלה ידני כמו חוט משיכה או שרשרת, או באמצעות מנגנון הפעלה חשמלי, אותו ניתן להפעיל אף אם תרצו באמצעות שלט אלחוטי. אין בחירה אחת עולה על האחרת מבחינה עיצובית, ועם כל אחת מן הבחירות תוכלו לקבל וילון מעוצב ומרשים. עם זאת, מובן כי התקנת מנגנון חשמלי מצריכה תקציב גדול יותר לעומת וילון בעל מנגנון הפעלה ידני ופשוט.

עיצוב וילונות זו המומחיות שלנו
מעל 30 שנות ניסיון בתחום של עיצוב וילונות הופכים אותנו בדן גאלרי לכתובת המתאימה למאות לקוחות פרטיים, מעצבי פנים ואדריכלים עימם אנחנו עובדים. אלפי וילונות שתוכננו, עוצבו והותקנו לשביעות רצונם המלאה של לקוחותינו. תוכלו למצוא באולם התצוגה שלנו מגוון עשיר של בדים, סגנונות ופתרונות הצללה לצד צוות מקצועי ועשיר בניסיון. בואו להתרשם.

לוגו של וואטסאפ שלח הודעה בווצאפ