זמנית האתר בבנייה

טפטים לקיר

טפטים לקיר – הפתרון היצירתי המושלם לעיצוב הבית

בשנים האחרונות אנחנו רואים את חזרתם של הטפטים לאופנה. בניגוד לשנות ה-80 טפטים לקיר נחשבים היום למוצר המספק שדרוג עיצובי עם טאצ’ ייחודי, עם מגוון הדפסים יצירתיים ומשובבי עין, כפתרון מושלם לכלל החדרים בבית.

סלון וחדרי אירוח
האווירה הכללית של הבית שייכת כמובן לסלון. החדר החשוב הזה מקרין לאורח וליושב בו את מהות האווירה של הבית. בניגוד לצבע האחיד של הקירות (ושל הטפטים מהדור הישן) טפטים לקיר יכולים להשתנות מחדר לחדר ובו זמנית לשמור על קו כללי כלשהו שמחבר בהרמוניה מלאה את כולם יחד. טפטים לחדרי אירוח וסלון יכולים להקנות לבית משפחתי אווירה קלאסית או צעירה וחמימה. במידה ומדובר בלופטים או דירות סטודיו, העיצוב הכללי של טפטים לקיר הסלון יכול בקלות לשדר אווירה היי-טקיסטית, צעירה ורועשת ועדיין לשמור על קווים נקיים ואלגנטיים.

חדרי שינה
המהפך של הצרכן הישראלי בשנים האחרונות, שחלק ממנו הוקדש למעורבותו של הצרכן בעיצוב ובתהליכי הבחירה, הביא איתו מגוון עצום של אפשרויות. הקו המנחה את יצרני ומעצבי הטפטים כיום הוא “לכל אחד יש טעם אחר”. בעניין זה הטפטים רק “הרוויחו” והגדילו את מניפת הבחירה ללקוח לאין שיעור. טפטים לחדרי השינה יכולים לבוא במגוון צורות, גוונים ודוגמאות שונות המקנות ביטוי הולם לאווירה המתבקשת. בין אם מדובר במראה רומנטי, סקסי או רגוע, טפטים לקיר יעשו כאן את העבודה על הצד הטוב ביותר.

חדרי ילדים
החלוקה הראשונית של הטפטים לחדרי הילדים היא לפי גיל ומין הילד. במידה ומדובר בחדרי נוער הטפטים יכולים להפוך את החדר למעניין ומושך יותר, והכי חשוב – כאמצעי לשמירה על הקיר… מפי לכלוך וטביעות רגליים. טפטים לקיר המיועדים לחדרי ילדים בגילאים קטנים יותר הם אולי המוצרים המושכים ביותר מבחינה עיצובית.

מעבר לדוגמאות הרגילות ניתן להפוך כל חדר של ילד או ילדה לממלכה קסומה שכיף להתעורר איתה ושיכולה להקנות שלווה ונחת בשעות הערב לפני השינה. לפני שמחליטים על טפטים לחדרי ילדים כדאי מאוד להתייעץ עם הילד ולשתף אותו בתהליך הבחירה. החוויה המיוחדת הזו שמורה כמובן להורים ולילדים יחד.

חדרים רטובים
מוצר מעניין נוסף שלא היה בשימוש בשנים קודמות הוא טפטים המיועדים לחדרים רטובים (אמבטיה או חדרי שירותים). לרוב מדובר בטפטים עדינים בעלי גוון ידידותי שמקנה לקיר עניין ויוקרה.

החכמה שבשילוב
חשוב לשים לב שטפטים לקיר אינם רק לקישוט ולאווירה. המראה הכללי של הקירות חייב להתמזג בצורה נכונה עם שאר הריהוט בחדרים. החכמה של המעצב היא לדעת לקחת את הנקודות המשותפות בין כלל הפריטים שמשרים אווירה (וילונות, טפטים, ריהוט ואפילו פרקט למינציה) ולחבר מהם מראה אחד מושלם.

איכות, שמירה והדבקה
ראשית יש לבחור בטפט איכותי וחזק שלא יהיה רגיש מדי לכתמים או לטיפות מים ושכמובן יהיה נוח לניקוי. את כללי הניקוי של הטפטים תוכלו לבקש מהמוכר או מהמעצב שלכם. לאחר שבחרתם ואתם יודעים כבר את הקווים המנחים חשוב מאוד לשמור על הדבקה איכותית.

רבים מכם יוכלו לבצע את המשימה לבד, אך מניסיון, ברוב המקרים האופציה הזו אינה מומלצת. יחד עם זאת, מומלץ גם לא לבחור בשיפוצניק לא מנוסה, או בחברה המבטיחה את ה”הדבקה המושלמת”. יש לזכור שלא כל הטפטים מיוצרים במפעל אחד זהה ולכל אחד מהם אופי ואיכות אחרים. המוכר או המעצב ממנו הזמנתם את הטפט, הוא זה שיודע ומכיר את המוצר בצורה הטובה ביותר ואף מכיר את הדרך האידיאלית לעבוד עימו.

דן גאלרי הינו בית לעיצוב ואווירה. הבית הוקם ע”י דן אברהם, אושיה מוכרת בתחום הבדים בישראל שהביא לארץ איכות ושירות שלא היו מוכרים. בדן גאלרי תוכלו למצוא ריפוד לספות, וילונות, טפטים לקיר וכמובן לקבל ייעוץ מהטובים ביותר בתחום!

לוגו של וואטסאפ שלח הודעה בווצאפ